Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Підсумки тижня науки

Автор: GLaDos от 9-12-2015, 10:48

На біологічному факультеті підведені підсумки тижня науки "Мечниковські читання", який проходив з 23 до 28 листопада.

Ми раді повідомити, що стипендію ім. В.О. Сухомлинського отримала Клименко Вікторія. Так тримати!

Переможці олімпіад

 

Вітаємо всіх з успішно проведеним тижнем науки.

Підсумки тижня науки

 

Anima-TV

Поїздка до міста Лева

Автор: GLaDos от 7-12-2015, 21:04

У рамках національно-патріотичного виховання та ознайомлення з побутом і традиціями українського народу, студенти нашого факультету за підтримки та організаціїї декана Чеботар Л.Д., зам.декана Ларичевої О.М. та доцента кафедри біології та екології Тарасової С.М. поїхали на ознайомчу екскурсію до Львова. Студенти та викладачі відвідали безліч храмів; підіймалися на Ратушу та Високу Вежу Львова - з цих місць, з висоти пташиного польоту, вони милувалися містом Лева; ходили головною Площею Центрального ринку. Поїздка залишила по собі почуття єдності з віковими традиціями народу, єднання між регіонами, естетичне задоволення та безліч приємних спогадів.

Поїздка до міста Лева

 

Фото

1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор: GLaDos от 2-12-2015, 10:39

На факультеті викладачі та студенти підготували інформативну лекцію та відеоролик про походження та біологічну природу ВІЛ. Студенти прослухали коротку лекцію про історію відкриття ВІЛ, будову вірусу та його механізм інфікування, шляхи потрапляння в організм людини, міфи, пов'язані з даним вірусом.

Ми маємо пам'ятати, що даний вірус призводить до тяжкого та невиліковного синдрому, а отже наші вчинки та необережні зв'язки можуть стати причиною дострокової смерті. Але байдужість або презирство до ВІЛ-інфікованих прискорить їх згасання. Будьмо обережними та відповідальними стосовно себе та оточуючих.

 

 

 

 

Факультет біології відкритий для всіх

Автор: GLaDos от 30-11-2015, 19:13

Останній день тижня науки "Мечніковські читання" відзначився проведенням Дня відкритих дверей та батьківських зборів для батьків першокурсників. Послухати вступне слово від декана факультету Чеботар Лариси Дмитрівни прийшли зацікавлені абітурієнти зі шкіл Миколаївщини, у тому числі учні наших випускників. Після розповіді про життя та роботу біологічного факультету і перегляду розважально-змістовних відео від студентського телеканалу "Anima_TV", викладачі та магістри факультету влаштували вчителям та учням екскурсію по навчальним аудиторіям та науково-дослідним лабораторіям корпусу. Розповіді про роботу та цікаві досліди з зоології, ботаніки, фізіології людини та тварин, фізіології рослин та хімії, сподіваємося, зацікавили абітурієнтів. Чекаємо їх у нашій дружній родині біологіного факультету.

Факультет біології відкритий для всіх

 Фото

І тур олімпіад

Автор: GLaDos от 27-11-2015, 10:19

26 листопада на біологічному факультеті пройшов І тур олімпіад з наступних дисциплін: ботаніка, цитологія та гістологія, фізіологія людини та тварин, анатомія, зоологія, екологія та хімія. Студенти І - ІV курсів мали змогу проявити свої знання з даних предметів, відповідаючи на цікаві питання поглибленого змісту. Особливо захопливо та незвично пройшла олімпіада з анатомії, на якій студенти самостійно, з залученням фарту, обирали собі питання з остеології, міології та артрології, таким чином, повністю виключивши людський фактор. Олімпіади пройшли науково, у дружній привітній атмосфері. Особливо приємним моментом виявилась відвідуваність - багато студентів забажали позмагатися за первинство у широті знань з університетських предметів. SCIENTIA VINCES!

 

І тур олімпіад

 

Фото

Науково-методичний семінар

Автор: GLaDos от 25-11-2015, 21:13

25 листопада - третій день у рамках тижня науки "Мечниковські читання" - відзначився проведенням науково-методичного семінару "І.І. Мечников - видатний мікробіолог". Студенти факультету, зокрема спеціалісти та магістри, мали змогу представити свої наукові статті та частини наукових проектів з еспериментальною складовою, почути зауваження та побажання щодо поліпшення наукової роботи та стилю наукового мовлення, а також отримати корисну інформацію про розвиток сучасної науки. Даний семінар пройшов цікаво, повчально, динамічно, у компетентному колі професорів та доцентів біологічного факультету. Сподіваємося, науково-методичний семінар стане відправною точкою на шляху справжнього визнання та наукових звершень для студентів 1 та 2 років навчання, а для магістрів - черговою складовою їх шляху до звання наукового співробітника.

 

Науково-методичний семінарНауково-методичний семінар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото

Конкурс стендових робіт

Автор: GLaDos от 24-11-2015, 20:48

У рамках тижня науки "Мечниковські читання", присвяченого 170-річчю з дня народження І.І. Мечникова, 24 листопада на біологічному факультеті пройшов конкурс проектних та стендових робіт. Студенти факультету мали змогу поділитися з загалом своїми науковими здобутками та результатами досліджень, представивши їх у вигляді коротких стендових доповідей з ботаніки, зоології, фізіології людини та тварин, екології, біохімії тощо. Також студентське самоврядування та студенти факультету організували тематичну виставку стіннівок, присвячених життю та творчості І.І. Мечникова. Науковий тиждень триває, ми очікуємо прояву наукової думки та таланту студентів біологічного факультету.

 

Конкурс стендових робітКонкурс стендових робіт

Конкурс стендових робіт

 

Тиждень науки «Мечниковські читання»

Автор: GLaDos от 23-11-2015, 18:07

На біологічному факультеті з 23 до 28 листопада проходитиме тиждень науки «Мечниковські читання» присвячений 170-річчю з дня народження І. І. Мечникова. Початок тематичного тижня відзначений науково-практичною конференцією «Мечниковські читання» для студентів, аспірантів та молодих вчених.

Конференцію відкрили вступним словом професор, доктор біологічних наук Наконечний І. В. та доцент, кандидат геологічних наук Смирнова С. М., розповівши про життя та значення трудів І. І. Мечникова. Доповнили вступне слово доцент, кандидат біологічних наук Вичалковська Н.В., доповівши про вклад у світову науку видатного фізіолога, та декан факультету, доцент, кандидат біологічних наук Чеботар Л. Д. наголосила на важливості для студентів прийняти активну участь у науковому тижні. Спеціалісти (Семенюк Світлана, Кривошеєва Катерина) та магістри (Доброжан Наталія) виступили з короткими реферативними доповідями.

Бажаємо студентам сил та наснаги у проявленні своїх наукових знань та навичок виконання наукової роботи.

Тиждень науки «Мечниковські читання»

 

Зустріч з юними науковцями

Автор: GLaDos от 23-11-2015, 18:01

21 листопада відбулось засідання Малої академії наук на базі біологічного факультету. Організація та проведення засідання проходили за наступними секціями: медицина (д.мед.н., професор Черно В.С.), загальна біологія (к.біол.н., доцент Гаркович О.Л.), біологія людини (к.біол.н., доцент Чеботар Л.Д.), ботаніка (к.біол.н., доцент Корольова О.В.), хімія (к.хім.н., доцент Ющишина Г.М.), зоологія (к.біол.н., доцент Вичалковська Н.В.). Багато учнів м. Миколаєва зацікавилося можливістю виконувати наукову роботу на базі біологічного факультета та з допомогою викладачів. Ми сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та розвиток наукової складової життя учнів.

 

Зустріч з юними науковцямиЗустріч з юними науковцями

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фотоальбом в ANIMA-TV

Курси з хімічного аналізу води для студентів

Автор: GLaDos от 20-11-2015, 11:47

На біологічному факультеті проходять курси з хімічного аналізу природної, підземної, стічної та питної води під керівництвом провідного фахівця лабораторії екології та моніторингу навколишнього середовища Гладких Тетяни Миколаївни. Дана додаткова освітня послуга доступна всім бажаючим студентам кваліфікаційного рівня «Бакалавр» ІІ та ІІІ років навчання. Впродовж курсу студенти мають змогу виконувати хімічний аналіз на визначення вмісту заліза, цинку, міді, хлоридів, сухого залишку, нітритів, нітратів, аміаку у воді, а також визначити її жорсткість. Студенти самостійно виконують титрування, колориметрування, зважування та поліпшують навички роботи з колориметром фотоелектричним концентраційним КФК – 9, вагами лабораторними AD50/AD3000, дистилятором електричним ДЕ-5 тощо. Частина студентів бажає результати своєї роботи у лабораторії впродовж курсів з хімічного аналізу води використати при написанні курсової роботи.

Курси з хімічного аналізу води для студентів

 

Фотоальбом