У період з 15.05.17 по 27.05.17 студенти 130 групи проходили навчально-польову практику з ботаніки. Під час проходження практики були обстежені парки та сквери міста Миколаєва метою вивчення видового складу рослин місцевої флори та виконання збору ботанічного та мікологічого матеріалу. Даний процес дуже цікавий і корисний, так як він дає змогу детально вивчити різноманітність флори та мікобіоти, а також будову рослинних і грибних організмів. Особливо кропіткою роботою була правильна камеральна обробка та підготовка рослинного матеріалу до створення гебрарію. Навчально-польова практика з ботаніки мала важливе значення для студентів нашої групи. Ми покращили свої теоретичні знання, а також підвищили рівень практичних навичок. Все, чого ми навчилися за ці два тижні, обов'язково знадобиться нам у майбутній навчальній та професійній діяльності.
В період 15.05.17 - 27.05.17 студенти 320 групи проходили навчально-польову практику з фізіології рослин на території парків та скверів м. Миколаєва та лабораторії фізіології та екології рослин на біологічному факультеті МНУ імені В.О. Сухомлинського.
Студентами були відвідані екскурсії до парків «Народний сад», «Адміралтейський» та скверу МНУ з метою дослідження стадій онтогенезу рослин, а також виконані завдання із самостійного збору насінного матеріалу в польових умовах.
В умовах лабораторії були виконані фізіологічні досліди, а саме: виявлення первинних метаболітів рослин, синтезованих в процесі фотосинтезу; спостереження за фототропічною та гідротропічною реакцією рослини; морфометричні дослідження насіння і плодів; визначення посівних якостей насіння, в т.ч. визначення маси 1000 насінин; розмноження рослин трав’янистими та здерев’янілими живцями в умовах закритого ґрунту.
Отримані під час практики навички дозволили поглибити знання із курсу фізіології рослин, закріпити навички дослідницької роботи з об’єктами в польових та лабораторних умовах та проведення демонстраційних дослідів, які можна використати при роботі у загальноосвітніх навчальних закладах.
14 червня 2017 р. викладачі і студенти біологічного факультету приймали участь у щорічній виставці наукових досягнень кафедр університету, яка проходила в головному корпусі МНУ імені В.О. Сухомлинського. На виставці були представлені результати наукової роботи викладачів та студентів за поточний навчальний рік - монографії, патенти, статті в фахових виданнях, навчально-методичні посібники, збірки наукових праць та тез доповідей, грамоти та дипломи студентів-переможців наукових конкурсів та олімпіад. Результати наукових досліджень кафедри біології були додатково проілюстровані зразками ботанічного гербарію, колекціями комах, грибів, лишайників, мохоподібних. Також активну участь брала кафедра лабараторної діагностики, хіміцї та біохімії.
Студенти 320 група за спеціальністю «014 Середня освіта. Біологія» проходили навчально-польову практику з екології на Кінбурнській косі у період з 7.06.2017 по 11.06.2017. Унікальний природний парк Кінбурнська коса знаходиться у дивовижному місці Миколаївщини ‒ на Кінбурнському півострові. Природа Кінбурської коси поєднує сосни та степові піски, солоні озера та прісний Дніпро-Бузький лиман. Дана територія є ідеальною для юних біологів! Студенти відвідали Ковалівську сагу – лісовий реліктовий масив, солеродні та грязеві озера, мілководдя Ягорлицької затоки, урочище «Бієнкові плавні» – одні із об’єктів охорони НПП «Білобережжя Святослава». Під час екскурсій студенти ознайомились з історією Кінбурнської коси, особливостями природи, пройшли по солоним озерам та навіть відчули ефект від лікувальних грязей. Одним із завдань практики було проведення хімічного аналізу води та ґрунту різних ділянок місцевості. Таким чином, студенти закріпили навички дослідницької роботи з об’єктами в польових умовах, мали змогу спостерігати за тваринами в природних осередках їх проживання, а також зрозуміти важливість збереження природи в її первозданному вигляді.
1 червня 2017 року студенти 120 та 130 груп прибули на базу спортивно-оздоровчого комплексу «Моряна» Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського для проходження навчально-польової практики із зоології.
Протягом практики проводилися дослідження фауни Північного Причорномор’я. Особливу увагу приділяли вивченню хребетних та безхребетних тварин прилеглої території озера Солонець-Тузли, яке є гідрологічним заказником.
Всі дослідження проводилися в рамках програми «Літопис природи» на основі договору про співробітництво між МНУ імені В.О. Сухомлинського та НПП «Білобережжя Святослава».
Перед студентами ставилася задача – засвоїти методи спостереження, збору, фіксації, визначення тварин різних систематичних груп. Результати досліджень стануть основою для курсових, дипломних робіт в рамках наукової теми кафедри біології. Крім того, результати спостережень увійдуть до «Літопису природи» за 2017 рік.
Збори наземних молюсків Brephulopsis cylindrica проводилися з ціллю дослідження особливостей мінливості в межах локальної популяції, розташованої на солончаках.
Збір комах здійснювався методом косіння та прямим збором з подальшою фіксацією та монтажем.
Нам пощастило спостерігати численні групи птахів: рожевий пелікан, галагаз, кулик довгоніг, мала біла чапля.
Цього року виявлено велику кількість іксодових кліщів. Для збору довелося власноруч виготовити обладнання для якісних та кількісних зборів цієї групи павукоподібних.
Однією з найцікавіших подій практики було відвідування мису Аджияск. Місцеві краєвиди надовго залишаться у пам'яті студентів.
В останній день практики було підготовлено звіти, проаналізовано результати проведених досліджень, на основі яких було проведено конференцію.
В період з 29.05.17 по 10.06.17 студенти 220 групи проходили навчальну польову практику з ботаніки. Студентами були відвідані екскурсії до парків «Ліски», «Перемога», «Казка» (м. Миколаїв) та Ботанічного саду ХДУ (м. Херсон) з метою ознайомлення із таксономічним різноманіттям рослин природних та штучних екотопів. В польових умовах також виконаний збір гербарного матеріалу рослин та грибів.
В умовах лабораторії ботаніки та мікології на біологічному факультеті МНУ імені В.О. Сухомлинського були виконані камеральна обробка гербарного матеріалу, ідентифікація зразків рослин та грибів, складення систематичного гербарію та мікологічної колекції, підготований необхідний звітній матеріал.
Отримані під час практики навички дозволили поглибити знання із курсу ботаніки та закріпити навички дослідницької роботи з рослинними об’єктами в польових та лабораторних умовах. Звіт за результатами проходження практики захистили всі студенти групи.