» Навчально-польової практики 120 та 130 групи із зоології.

Навчально-польової практики 120 та 130 групи із зоології.

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:29

1 червня 2017 року студенти 120 та 130 груп прибули на базу спортивно-оздоровчого комплексу «Моряна» Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського для проходження навчально-польової практики із зоології.

Протягом практики проводилися дослідження фауни Північного Причорномор’я. Особливу увагу приділяли вивченню хребетних та безхребетних тварин прилеглої території озера Солонець-Тузли, яке є гідрологічним заказником.

Всі дослідження проводилися в рамках програми «Літопис природи» на основі договору про співробітництво між МНУ імені В.О. Сухомлинського та НПП «Білобережжя Святослава».

Перед студентами ставилася задача – засвоїти методи спостереження, збору, фіксації, визначення тварин різних систематичних груп. Результати досліджень стануть основою для курсових, дипломних робіт в рамках наукової теми кафедри біології. Крім того, результати спостережень увійдуть до «Літопису природи» за 2017 рік.

Збори наземних молюсків Brephulopsis cylindrica проводилися з ціллю дослідження особливостей мінливості в межах локальної популяції, розташованої на солончаках.

Збір комах здійснювався методом косіння та прямим збором з подальшою фіксацією та монтажем.

Нам пощастило спостерігати численні групи птахів: рожевий пелікан, галагаз, кулик довгоніг, мала біла чапля.

Цього року виявлено велику кількість іксодових кліщів. Для збору довелося власноруч виготовити обладнання для якісних та кількісних зборів цієї групи павукоподібних.

Однією з найцікавіших подій практики було відвідування мису Аджияск. Місцеві краєвиди надовго залишаться у пам'яті студентів.

В останній день практики було підготовлено звіти, проаналізовано результати проведених досліджень, на основі яких було проведено конференцію.

Навчально-польової практики 120 та 130 групи із зоології.