З 16.04 18 по 20.04 18 р. на біологічному факультеті проходив тиждень науки «Фундаментальні та прикладні дослідження в біології».
В рамках даного заходу 16 квітня відбулось відкриття «ХVI Регіональної науково-практичної конференції «Молода наукова громада природознавці Миколаївщини» для студентів, аспірантів та молодих вчених».
17 та 18 квітня студенти 2, 3 та 4 курсів захищали курсові роботи з біологічних та хімічних дисциплін
19 квітня відбувся попередній захист дипломних робіт магістрів. Цінні поради та зауваження щодо оформлення презентацій, доповідей та змісту робіт надали д.б.н., зав. кафедрою біології Наконечний І.В., декан факультету, к.б.н. Чебртар Л.Д., доцент кафедри біологгії, к.б.н. Вичалковська Н.В., в.о.доцента кафедри хімії та біохімії Ларичева О.М., в.о. зав.кафедри хімії та біохімії Ющишина Г.М. Майбутні магістри закріпили досвід публічних виступів та ведення наукової дискусії.
Результати наукових досліджень учасників конференції було опубліковано у збірнику тез конференції.
15 березня студенти біологічного факультету 420 групи Чвартковська Вікторія та Лиса Інна демонстрували свої професійні компетенції у Миколаївському класичному ліцеї.
На уроках були присутні студенти - майбутні вчителі біології 320 групи.
Уроки були науково змістовні, методично структуровані, цікаві для учнів 10-х класів.
Ми вдячні вчителю біології ліцею Севастьяновій Світлані Іванівні та керівнику практики біологічного факультету доктору філософії в галузі освіти Тарасовій Світлані Михайлівні.
6.03.18 на біологічному факультеті відбувся урок-конференція на тему: «Хімічний склад харчових продуктів для збереження здоров’я людини». В цьому заході прийняли участь викладачі та магістри кафедри біології і кафедри хімії та біохімії, студенти 320 гр. біологічного факультету, учні та вчителі ЗНЗ №25.
Організатор заходу, доцент кафедри біології, кандидат біологічних наук Тарасова С.М. наголосила, що метою даної співпраці є надбання навичок проведення інтегрованих уроків з біології, хімії та основ здоров’я.
Вчитель хімії ЗНЗ №25 Власик Людмила Іванівна підкреслила, що інтегроване заняття студентів, викладачів та учнів є одним з актуальних напрямків сучасної освіти (STEM –освіта).
Студент 320 групи Кліментьєв Ростислав – переможець конкурсу «Я – найкращий вчитель» - розпочав урок-конференцію.
Йому допомагали студенти групи 320 та учні 9 класу школи, розкриваючи поетапно основну інформацію про біологічні властивості, хімічну будову та вплив на здоров’я людини основних біологічних молекул – білків, вуглеводів, ліпідів, неорганічних біогенних елементів.
Старший викладач кафедри хімії та біохімії Цвях Ольга Олександрівна продемонструвала якісні реакції білків, вуглеводів та ліпідів.
Урок-конференція пройшов на високому навчально-методичному рівні, виявив зацікавленість всіх учасників та побажання продовжувати подібну співпрацю.