Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
» Последние публикации на сайте
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Виставка наукових досягнень кафедр

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:41

14 червня 2017 р. викладачі і студенти біологічного факультету приймали участь  у щорічній  виставці наукових досягнень кафедр університету, яка проходила в головному  корпусі МНУ імені В.О. Сухомлинського. На виставці були представлені результати наукової роботи викладачів та студентів за поточний навчальний рік - монографії, патенти, статті в фахових виданнях, навчально-методичні посібники, збірки наукових праць та тез доповідей, грамоти та дипломи студентів-переможців наукових конкурсів та олімпіад. Результати наукових досліджень кафедри біології були додатково проілюстровані зразками ботанічного гербарію, колекціями комах, грибів, лишайників, мохоподібних. Також активну участь брала кафедра лабараторної діагностики, хіміцї та біохімії.

Виставка наукових досягнень кафедр

 

Виставка наукових досягнень кафедр

 

Виставка наукових досягнень кафедр

 

Виставка наукових досягнень кафедр

 

Навчально-польова практика з екології 320 групи.

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:34

Студенти 320 група за спеціальністю «014 Середня освіта. Біологія» проходили навчально-польову практику з екології на Кінбурнській косі у період з 7.06.2017 по 11.06.2017. Унікальний природний парк Кінбурнська коса знаходиться у дивовижному місці Миколаївщини ‒ на Кінбурнському півострові. Природа Кінбурської коси поєднує сосни та степові піски, солоні озера та прісний Дніпро-Бузький лиман. Дана територія є ідеальною для юних біологів! Студенти відвідали Ковалівську сагу – лісовий реліктовий масив, солеродні та грязеві озера, мілководдя Ягорлицької затоки, урочище «Бієнкові плавні» – одні із об’єктів охорони НПП «Білобережжя Святослава». Під час екскурсій студенти ознайомились з історією Кінбурнської коси, особливостями природи, пройшли по солоним озерам та навіть відчули ефект від лікувальних грязей. Одним із завдань практики було проведення хімічного аналізу води та ґрунту різних ділянок місцевості. Таким чином, студенти закріпили навички дослідницької роботи з об’єктами в польових умовах, мали змогу спостерігати за тваринами в природних осередках їх проживання, а також зрозуміти важливість збереження природи в її первозданному вигляді.

Навчально-польова практика з екології 320 групи.

 

Навчально-польова практика з екології 320 групи.

 

Навчально-польова практика з екології 320 групи.

 

Навчально-польової практики 120 та 130 групи із зоології.

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:29

1 червня 2017 року студенти 120 та 130 груп прибули на базу спортивно-оздоровчого комплексу «Моряна» Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського для проходження навчально-польової практики із зоології.

 Протягом практики проводилися дослідження фауни Північного Причорномор’я. Особливу увагу приділяли вивченню хребетних та безхребетних тварин прилеглої території озера Солонець-Тузли, яке є гідрологічним заказником.

 Всі дослідження проводилися в рамках програми «Літопис природи» на основі договору про співробітництво між МНУ імені В.О. Сухомлинського та НПП «Білобережжя Святослава».

Перед студентами ставилася задача – засвоїти методи спостереження, збору, фіксації, визначення тварин різних систематичних груп. Результати досліджень стануть основою для курсових, дипломних робіт в рамках наукової теми кафедри біології. Крім того, результати спостережень увійдуть до «Літопису природи» за 2017 рік. 

 Збори наземних молюсків Brephulopsis cylindrica проводилися з ціллю дослідження особливостей мінливості в межах локальної популяції, розташованої на солончаках.

 Збір комах здійснювався методом косіння та прямим збором з подальшою фіксацією та монтажем. 

Нам пощастило спостерігати численні групи птахів: рожевий пелікан, галагаз, кулик довгоніг, мала біла чапля. 

 Цього року виявлено велику кількість іксодових кліщів. Для збору довелося власноруч виготовити обладнання для якісних та кількісних зборів цієї групи павукоподібних.

 Однією з найцікавіших подій практики було відвідування мису Аджияск. Місцеві краєвиди надовго залишаться у пам'яті студентів.

 В останній день практики було підготовлено звіти, проаналізовано результати проведених досліджень, на основі яких було проведено конференцію.

 

 

Навчально-польової практики 120 та 130 групи із зоології.

 

 

 

 

  

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:02

В період з 29.05.17 по 10.06.17 студенти 220 групи проходили навчальну польову практику з ботаніки. Студентами були відвідані екскурсії до парків «Ліски», «Перемога», «Казка» (м. Миколаїв) та Ботанічного саду ХДУ (м. Херсон) з метою ознайомлення із таксономічним різноманіттям рослин природних та штучних екотопів.   В польових умовах також виконаний збір гербарного матеріалу  рослин та  грибів.

В умовах лабораторії ботаніки та мікології на біологічному факультеті МНУ імені В.О. Сухомлинського були виконані камеральна обробка гербарного матеріалу, ідентифікація зразків рослин та грибів, складення систематичного гербарію та мікологічної колекції, підготований необхідний звітній матеріал.

Отримані під час практики навички дозволили поглибити знання із курсу ботаніки та закріпити навички дослідницької роботи з рослинними об’єктами в польових та лабораторних умовах. Звіт за  результатами проходження практики захистили всі студенти групи. 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика з ботаніки 120 групи

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 19:46

У період з 15.05 17. По 27.05.17 студенти 120 групи проходили навчальну польову практику з ботаніки. Під час практики проведені екскурсії до  парків «Казка», «Перемога», «Ліски», «68 десантників». В польових умовах  виконували збір рослин для морфологічного гербарію, збір і вивчення в природі плодів і насіння. Також під час практики заповнювали флористичний зошит на 300 видів рослин, морфологічно описували окремі види та вчили латинські назви поширених рослин місцевої флори.   Велика увага приділялась  самостійній роботі по монтуванню гербарію, правильній камеральній обробці рослинного матеріалу, визначенню видів. Вважаємо, що нами  було отримано і добре засвоєно чималий багаж знать, практичних  навичок зі збору, збереження, обробки та визначення гербарного матеріалу. Навчальна польова практика з ботаніки зробила значний внесок у формування майбутніх кваліфікованих та талановитих  вчителів  та викладачів біології.

 

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

 

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

 

 

 

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОРФОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ТА ТВАРИН» (присвячена 70-ій річниці з дня народження О.І. Цебржинського)

Автор: babichoa от 14-06-2017, 10:18

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «МОРФОЛОГІЯ ЛЮДИНИ ТА ТВАРИН»

(присвячена 70-ій річниці з дня народження О.І. Цебржинського)

Вельмишановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Морфологія людини та тварин», яка відбудеться 2-3 листопада 2017 року на кафедрі лабораторної діагностики Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського згідно листа Міністерства освіти і науки України від 06.03.2017 року за №1/9 – 125 про включення до реєстру наукових конференцій МОН України.

Метою ІІІ всеукраїнської науково-практичної конференції «Морфологія людини та тварин» є висвітлення нових теоретичних і прикладних питань морфології людини та тварин, а також сучасних морфологічних методів дослідження; обмін думками та пошук нових пріоритетних напрямків наукових досліджень в галузі морфології; встановлення та розвиток нових контактів у сфері наукового співробітництва між навчальними закладами, науковими установами, підприємствами України; впровадження нових наукових розробок; залучення молодих науковців до розробки актуальних напрямків морфологічних досліджень.

Вимоги до оформлення статей і тез доповідей наведені в інформаційному листі:

информацйний-лист-МОРФОЛОГЯ.doc [63.5 Kb] (cкачиваний: 886)

  

 

Навчальна практика з зоолоії студентів 120 групи

Автор: chemist2016 от 1-06-2017, 00:25

24 травня 2017 року у межах запланованої навчальної практики з зоології студенти першого курсу 120 групи відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей, де ознайомилися із світовою фауною та фауною Рідного краю.

Природнича експозиція музею представлена в трьох залах.

 Експозиція першого залу — це своєрідний «музей музею». Там представлені документи та матеріали, що розповідають про формування колекції. Найстаріші експонати — екзотичні рослини, чучела тварин, мапи з приватної колекції засновника природничо-історичного музею у Миколаєві Е. П. Францева. Експонатам близько 150 років. З колекції Емануїла Францева у вітринах представлені мінерали, корали та губки, серед яких вражає своїми розмірами та формою губка «Чаша Нептуна»- зникаючий вид тропічних морів. Нас зацікавили раковина хітона та риба-рохля, яка є дуже отруйною.

 Одною з найцікавіших для студентів стала колекція членистоногих, де представлені колекція метеликів , яка складає близько 25 тисяч видів; скорпіони та павукоподібні.

Студентів також зацікавили і яйця птахів (Ему австралійського, нанду звичайного, страуса африканського, журавля степового, галки, солов’я, зозулі тощо) 

 Діорама з видом на Кінбурнську косу — з найцікавішим заповідним місцем Північного Причорномор'я — національним природним парком «Білобережжя Святослава» привернула чимало уваги студентів. Коса простягається на 40 кілометрів, у найширшому місці — не більше десяти кілометрів, а у найвужчому — однією ногою можна стати в море, другою — в лиман. В районі Кінбурна можна зустріти близько 300 видів пернатих. Кінбунську косу називають «Пташине царство».

Ми вдячні працівникам музею за їхню працю, за уміння представити природу у її найкращих проявах.

Навчальна практика  з зоолоії студентів 120 групи

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців "Актуальні проблеми сучасної хімії"

Автор: chemist2016 от 25-05-2017, 22:03

Кафедра хімії та біохімії приймала активну участь у організації Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців  "Актуальні проблеми сучасної хімії". В.о. завідувача кафедри хімії та біохімії, кандидат хімічних наук Ющишина Г.М. отримала подяку від ректора МУК ім. адмірала Макарова Рижкова С.С..

Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців  "Актуальні проблеми сучасної хімії"

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

Автор: chemist2016 от 25-05-2017, 21:49

 

23 травня 2017 р. на біологічному факультеті відбувся круглий стіл  «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії». До події  долучилися викладачі факультету, слухачі курсів підвищення кваліфікації   вчителів біології та хімії Миколаївської області.

 Організаторами заходу виступили завідувач кафедри лабораторної  діагностики професор Черно В. С., доцент кафедри теорії й методики  природничо – математичної освіти та інформаційних технологій  Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти   Мироненко І.В..

 

 

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

День екології

Автор: chemist2016 от 15-05-2017, 23:28

Сьогодні студенти 320 групи біологічного факультету відвідали Бібліотеку-філіал Nо 2 в рамках заходу, присвяченого Дню екології, який відзначається 15 травня. Тема екології є дуже актуальною у наш час, тому неможливо у такий день не згадати про природно-заповідний фонд України, зокрема Миколаївщини. Прослуховуючи доповіді виступаючих, студенти мали змогу звернути увагу на біорізноманіття нашого краю, ознайомитись з природоохоронними об'єктами та надихнутися на подорожі.

 

День екології

 

 

 

День екології

День екології